Czas na najważniejsze rozstrzygnięcia. W finale BH EURO w Starych Jabłonkach Dunki zmierzą się z Węgierkami, a o brąz powalczą Chorwatki z Holenderkami.

Półfinały

Chorwacja – Dania 1:2 (12:19, 17:10, 4:7)

W pierwszym półfinale zmierzyły się Chorwatki i Dunki. W otwierającym secie drużyna ze Skandynawii była zdecydowanie górą. W drugim role odwróciły się o 180° i to Hrvatska zwyciężyła. W shoot-outach reprezentacja z Bałkanów popełniła zbyt wiele błędów i ostatecznie przegrała 1:2.

Węgry – Holandia 2:0 (19:16, 15:12)

Nieco mniej emocji było w półfinale między Węgierkami a Holenderkami. Madziarki wygrały w obu setach przewagą trzech punktów mimo usilnych starań Oranje, tym samym przechodząc do finału.

Finał: Dania – Węgry
Mecz o 3. miejsce: Chorwacja – Holandia

Mecze o miejsca 5-8

Hiszpania – Grecja 2:0 (23:22, 19:7)

Hiszpanki, po trudnym pierwszym secie, pokonały Greczynki. Początek meczu był wyrównany, jednak w drugiej partii to już zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego dyktowały zasady i pewnie wygrały cały mecz.

Ukraina – Norwegia 0:2 (16:24, 14:17)

Jeszcze aktualne mistrzynie Europy z Norwegii pokazały, że łatwo skóry nie oddadzą i pokonały Ukrainki 2:0. W drugim secie zawodniczki ze wschodu Europy stawiały trochę większy opór, ale to nie wystarczyło na doprowadzenie do shoot-outów i dalszą walkę o zwycięstwo.

Mecz o 5. miejsce: Hiszpania – Norwegia
Mecz o 7. miejsce: Ukraina-Grecja

Mecze o miejsca 9-16

Rosjanki i Niemki wygrały po dwa sobotnie spotkania i w niedzielę spotkają się w meczu o 9. miejsce. Polki podejmą Turczynki, które również uległy w popołudniowym spotkaniu w walce o miejsce 11. W boju o 13. pozycję w turnieju zmierzą się Francuzki i Włoszki. Portugalki o 15. lokatę zagrają ze Szwajcarkami.

Mecze o miejsca 17-20

Słowenki pokonały zawodniczki Macedonii w jednostronnym meczu 2:0, utrzymując stabilną przewagę w obu setach. Cypryjki stawiały Rumunkom więcej oporu, ale finalnie nie dały rady przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę (0:2).