Chorwaci ze złotym medalem! W finale Hrvatska pokonała Węgrów, a w meczu o brąz Hiszpanie okazali się lepsi od Holendrów. Polacy zajęli 6. miejsce.

Finał

Chorwaci całą pierwszą połowę musieli gonić wynik. Zabrakło im jednak czasu i set zakończył się wynikiem 25:20 dla Węgrów.

Chorwatów zmotywowała porażka w pierwszym secie. Drugą część spotkania rozpoczęli od prowadzenia 4:0 i utrzymali przewagę do końca (20:19). O złocie miały rozstrzygnąć shoot-outy. Tam nikt się nie mylił. W końcu piłka wyślizgnęła się z ręki Węgra, który nawet nie zdołał wykonać rzutu. Chorwaci okazji nie zmarnowali. 7:6 w shoot-outach sprawiło, że to im przypadł złoty medal, a Madziarzy podzielili los swoich koleżanek.

W ich obozie wybuchła radość. – Nie możemy tego opisać! Cudowne! – krzyczeli.

CRO – HUN 2:1

Mecz o 3. miejsce

Zwycięstwo i brąz dla Hiszpanii nie podlegał dyskusjom. Goście z Półwyspu Iberyjskiego dominowali nad rywalami, pewnie triumfując w obu partiach.

NED – ESP 0:2

Mecz o 5. miejsce

Choć Polacy (zwłaszcza w drugim secie) dzielnie walczyli, Portugalczycy nie dali sobie wydrzeć piątego miejsca na mistrzostwach.

POR – POL 2:0

Mecz o 7. miejsce

Ukraińcy nie mieli większych problemów z pokonaniem Rumunów. Oba sety wygrali bardzo wysoko i bardzo pewnie.

UKR – ROU 2:0

Mecz o 9. miejsce

Choć wynik wskazuje na dominację jednej ze stron, Niemcy nie bez problemów uporali się z Rosjanami. O losie pierwszego seta zadecydował złoty gol, a różnica w drugim secie zaledwie jedno „oczko”.

GER – RUS 2:0

Mecz o 11. miejsce

Francuzi nie dali szans Litwinom, bardzo wysoko wygrywając oba sety. W ten sposób Trójkolorowi zagwarantowali sobie 11. lokatę w turnieju.

LTU – FRA 0:2

Mecze o 13. miejsce

Słowacy, podobnie jak ich rodaczki, zajęli ostatnie miejsce w turnieju. Bułgaria dzięki zwycięstwu nad Słowacją uplasuje się na 13. lokacie. Rozdzieli ich Szwajcaria.