Hiszpanki mistrzyniami Europy! W wielkim finale pokonały Węgierki 2:0. Trzecie miejsce zajęły Niemki. Polki zmagania zakończyły na siódmej lokacie.

Finał

Mecz Hiszpanek z Węgierkami był nie lada widowiskiem. Od początku pierwszego seta było wiadomo, że żaden zespół nie planuje odpuszczać. Na minutę przed końcem pierwszego seta Hiszpanki zniwelowały stratę i ostatecznie zwyciężyły 27:26. Drugą część spotkania lepiej zaczęły Wegierki. A tam się działo!

Węgierki na pół minuty przed końcem wyszły na prowadzenie jednym punktem. Dokładnie 10 sekund przed końcem zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego rzuciły za dwa punkty i zostawiły przeciwniczkom czas na odpowiedź. Madziarki rzuciły i… piłka trafiła w poprzeczkę, spadła w okolice linii bramkowej i dopiero wideoweryfikacja pokazała, że gol nie może być uznany! Hiszpanki ze złotym medalem! 23:22! 2:0!

Po meczu radości nie krył trener Jose Perez: – Trudno opisać, co czujemy! To wielki sukces, na który ciężko pracowaliśmy. Finał też był niesamowity, ogromne emocje, ale szczęśliwe dla nas! I dodał: – A teraz na pewno będziemy się bawić. Dziewczyny zasłużyły!

HUN – ESP 0:2

Mecz o 3. miejsce

Holenderki bez medalu! Po zaciętym meczu Niemki pokonały obrończynie tytułu czym zapewniły sobie brązowy medal.

NED – GER 0:2

Mecz o 5. miejsce

Niesamowicie emocjonujące spotkanie Rosjanek i Portugalek, z którego zwycięsko wyszły te pierwsze. Reprezentantki Sbornej wygrały pierwszego seta po złotym golu i ostatecznie również shoot-outy.

POR – RUS 1:2

Mecz o 7. miejsce

Polki zakończyły turniej zwycięstwem. Biało-czerwone pokonały w swoim ostatnim spotkaniu dzielnie walczące Litwinki w dwóch setach.

POL – LTU 2:0

Mecz o 9. miejsce

Ukrainki bez większych problemów pokonały Szwajcarki, skutecznie utrzymując kilka punktów przewagi w obu setach.